Tipy a triky

Jak snadno vytvořit tiskovou sestavu v ABRA Gen

5. 1. 2024
Tipy a triky pro informační systém

Definovatelné tiskové výstupy jsou k dispozici v celém systému. Umožňují pořizování libovolných tiskových výstupů (seznamů, formulářů, štítků apod.) s možností jejich tisků do náhledu či na tiskárnu, přímého odeslání e-mailem ve formátech používaných pro elektronickou výměnu dokumentů, uložení do souborů zvolených formátů aj.

Abyste si dokázali takovou sestavu snadno sami vytvořit, ukážeme vám, jak využít průvodce pro vytvoření tiskové sestavy, a jednu z možností, jak takovou tiskovou sestavu ještě následně upravit za pomocí pruhu Skupina.

Jak přesně postupovat v jednotlivých krocích? Přečtěte si náš podrobný návod.

Průvodce vytvořením tiskové sestavy je dostupný z každé agendy, kde lze otevřít velký číselník tiskových sestav. Jednoduchý výsledek může vypadat následovně:

Tiskové sestavy v ABRA Gen

Sestava, tak jak ji vytvořil průvodce, není ideální, protože prostor pro název firmy je příliš velký a částka je až na druhém řádku. Pomocí editace tiskové sestavy si můžeme sestavu graficky vylepšit:

Tiskové sestavy v ABRA Gen

Tiskovou sestavu můžete následně upravit tak, že použijete pruh Skupina, abyste mohli za jednotlivé záznamy vytvářet skupiny. Lze zároveň sčítat, abyste věděli, jaká částka byla za danou firmu vyfakturována. Sestava, kde jsou již záznamy řazeny i podle data vystavení dokladu, může vypadat takto:

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je tisk-sestava-03-960x472.png.