Tipy a triky

Jak na volné dobropisy v ABRA Gen

16. 6. 2023
Tipy a triky pro informační systém

Nová jarní verze ABRA Gen 23.1 přináší vedle dalších užitečných novinek a vylepšení i volné dobropisy faktur vydaných bez vazby na původní doklad. Ukážeme vám, jak s nimi jednoduše pracovat.

Volný dobropis umožňuje vystavit Dobropis faktury vydané bez vazby na původní doklad. Možnosti vystavení takového dobropisu využijí především zákazníci, kteří potřebují poskytovat svým obchodním partnerům finanční slevy (ať už za splněný finanční objem nebo počet kusů určitého zboží), nebo zákazníci, kteří nově přešli na ABRA Gen, nemají v tomto IS pořízeny staré Faktury vydané a je potřeba nyní doklady dobropisovat.

Vytvoření volného dobropisu v ABRA Gen

Při vytváření volného dobropisu Faktury vydané, kdy faktura byla vytvořena v jiném IS a je potřeba zboží na sklad vrátit, se vytvoří Volný dobropis a skladovým dokladem bude Příjemka. Na hlavičce dokladu je uživatel vyzván k výběru řady skladového dokladu.

V návodu Vám ukážeme vytvoření volného dobropisu bez vazby na fakturu, vytvoření finančního dobropisu, volného dobropisu z příjemek a také vytvoření volného dobropisu z agendy Příjemky nad existující příjemkou.