Aktuality

Josef Průša: I díky ABRA Software tiskneme dál.

20. 4. 2021
Josef Průša, Prusa Research

Josef Průša

Zakladatel Prusa Research

„Pandemie nám ukázala, že v některých ohledech musíme být co nejvíc samostatní a soběstační.“

Jaké kroky podnikl Josef Průša pro adaptaci firmy?

  1. Našli jsme nový způsob využití tiskáren v PrusaLab.

Vzhledem k tomu, že jsme museli naši high-tech dílnu uzavřít pro běžné členy z řad veřejnosti, hledali jsme další možnosti, jak stroje využít. Našli jsme je, vedle interního využití pro vývoj, i v zakázkovém prototypování a dalších unikátních projektech, na kterých spolupracujeme jak s jednotlivci, tak firmami. Jako jeden z výsledků této změny vznikl i náš hardwarový akcelerátor pro start-upy, které chtějí prorazit se zajímavými novinkami.

  1. Vytvořili jsme si dostatečné zásoby a posílili naši samostatnost. 

Pandemie nám ukázala, že v některých ohledech musíme být co nejvíc soběstační. Proto jsme se vrhli na projekt vlastní vstřikolisové výroby plastů a také budujeme vlastní osazování plošných spojů. Díky tomu budeme schopni dělat kvalitnější elektroniku. Chtěli bychom to spustit v létě.

  1. Dál spoléháme na digitalizaci. 

Digitalizace je naší přirozenou součástí. Jedeme v ní už od začátku. Prvních pár let jsme si vystačili se spreadsheety na Google Docs, ale s růstem firmy a jejím přestěhováním do větších prostor jsme přešli na software ABRA a nemáme důvod to měnit.  Přes skvělé API máme účetnictví, HR administrativu i obchodní procesy napojené na e-shop a skladování.

Zajímají vás kroky, jaké podnikli v dalších firmách jejich majitelé? Inspirujte se.

Potřebujete poradit, jak zefektivnit řízení firmy? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení. První konzultaci máte zdarma.

Mám zájem o předvedení Josef Průša: I díky ABRA Software tiskneme dál. CZ