PeckaDesign – tvůrce velkých e-shopů

Weby se dají dělat různě a PeckaDesign je dělá výborně. I když firma neustále inovuje technologie, účetnictví řešila převážně „papírově“. Díky ABRA Flexi už je naštěstí všechno jinak.

Michal Horák

Spoluzakladatel PeckaDesign

„Od ledna 2023 už nebylo potřeba vytisknout ani jednu A4. Když vidím, jak hezky to funguje, říkám si, že jsme na Flexi měli přejít už dávno.“

1

Krize rozhodla.

V roce 2022, s rostoucími náklady vzhledem k inflaci na straně jedné a celkovému ochlazení v e-commerce na straně druhé, vznikla potřeba mít celkově finance firmy pod větší kontrolou.

2

Ověřená zkušenost.

Protože s ABRA Flexi už byly dlouhodobě dobré zkušenosti v sesterské firmě DesignVille, zakladatelé rozhodli, že na toto vyzkoušené řešení přejdou i v PeckaDesign.

3

Konečně bez papírů.

Komplexní ekonomický software firma nasadila během podzimu 2022 v testovacím režimu a od ledna 2023 už ve Flexi kompletně účtuje, včetně mzdové agendy a podobně.

Rok 1999. Designéři Katka a Michal tvoří grafiku u PC, kterým se v Brně, kde žijí, říká „pecky“. Když tedy mladý pár zakládá firmu na vývoj webů, pojmenuje ji Pecka. Jenže doména Pecka.cz není v roce 2000 volná, a tak přidávají slovo design. A brzy přichází první velká zakázka – grafika pro web ČEZu. O jejich kouzla nejen s designem, ale postupem času také s vývojem (na vlastním PeckaDesign Publicatoru), analýzou, UX i marketingem mají zájem silní hráči na trhu – Electro World, lékárny Benu nebo Megapixel.cz.

Úspěch roste a používané technologie také. Jen oblast účetnictví zaostává… „V podstatě bylo analogové – ačkoli jsme měli většinu dokladů digitálně, nakonec bylo potřeba vše vytisknout (tedy převést do analogové podoby) a zanést externí paní účetní. Ta podklady vzala a zase je hezky převedla do digitální podoby, ovšem v nějakém jejím „předpotopním“ DOS programu. Tomu pak odpovídaly výstupy jako výplatní pásky a celková úroveň účetnictví,“ shrnuje Michal Horák. Dnes už naštěstí s úsměvem – s programem je natolik spokojený, že ho doporučuje i klientům. „A to zejména z jednoho důvodu – ABRA Flexi má podle našeho názoru jednu z nejlepších možností integrace přes REST API, se kterým jsme se setkali. Pokud to někdo se svým e-shopem myslí vážně, je toto při výběru ERP zásadní aspekt,“ říká Michal.

A právě ve spojení s API má do budoucna zajímavý plán – propojit interní systém se správou zakázek s Flexi tak, aby bylo možné vidět vystavené faktury a jejich stav – (zaplacená, nezaplacená, po splatnosti, a pod.). A co firmu zaměstnává právě teď? „Pracujeme na velkém e-shopu pro Super zoo, letos bychom měli spouštět novou verzi. A také se chceme více zaměřit na vývoj mobilních aplikací pro e-shopy,“ předesílá Michal.

ZAMĚSTNANCI45
ROČNÍ OBRAT60 mil. Kč
WEBwww.peckadesign.cz

Klíčové benefity

  • Péče all-inclusive. Flexi řeší vydané a přijaté faktury, mzdy, DPH, kontakty. A dává celkový přehled o tom, jak si firma ekonomicky stojí.
  • Bez přepisování. O účetnictví jako takové se stará přímo ABRA (opět po vzoru DesignVille). Digitálně. PeckaDesign zadává doklady, paní účetní pak řeší zaúčtování, DPH, mzdy, a pod. Vše v rámci jedné cloudové instance Flexi.
  • Flexibilita. Firma pro vytváření dokladů používá zejména desktop aplikaci, webovou zase více pro statistiky a grafy, které jsou zde přehlednější. Výhodou je tak multiplatformita – všichni pracují na Macu.

Jak ABRA Flexi pomáhá v číslech

0

Počet papírů nutných k vytištění od přechodu k Flexi.

100 %

Firma je nyní kompletně digitální.

24 let

PeckaDesign letos slaví 24 let na trhu.

Schéma fungování ABRA Flexi v Pecka Design

Účetní informace z PeckaDesign připlují online k účetní ABRA Flexi Zuzaně Veselé, která je kompletně zpracuje. Vše probíhá na dálku, zakladatelé se s paní účetní nikdy neviděli osobně, pouze přes videohovor. A funguje to výborně!

Vyzkoušejte ABRA Flexi na měsíc zdarma!

Máte zájem o řešení na míru pro vaši firmu?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ