Aktuality

Jan Zeman: I díky ABRA Software pečeme dál

10. 3. 2021
Jan Zeman, Biopekárna Zemanka

Jan Zeman

majitel Biopekárny Zeman

„Celá firma se potřebovala dostat na další level automatizace a digitalizace. A pandemie tento proces urychlila.“

Jaké kroky podnikl Jan Zeman pro stabilizaci a růst firmy?

  1. Dobrý přehled nám pomohl zhodnotit situaci.

Udělali jsme si reporty v rámci celého ERP systému a tím dostali informace na jedno místo. Inovovali jsme BI a CRM - reporty z těchto nástrojů nám usnadňují rozhodování, na co se zaměřit a jakým směrem jít. Už se neděje, že někdo má poznámky v bloku, nebo v mailu, a těžko se pak dohledávají. Všechno je teď v systému. Když máme data, můžeme měřit a vyhodnocovat. Už se nespoléháme jen na pocity. Automatizací jsme osekali deset procent nákladů na vedení administrativy.

  1. Optimalizovali jsme výrobu a skladové hospodářství.

Zaměřili jsme se na ještě větší zjednodušení naší specifické výroby kombinující ruční práci i moderní technologie. Modul gastro výroba jsme upravili tak, že ho využíváme na naprosté maximum. Investicí do Mobilního skladníka jsme identifikovali úzká místa výrobního procesu. Jednotlivé kroky přípravy, pečení a balení se v minulosti ex post zapisovaly na papír, odkud je vedoucí směny zadala do ABRA Gen. Teď se vše zaznamenává čtečkou a data putují rovnou do systému. Za cenu složitějšího plánování a větší flexibility lidí od vedení až po jednotlivé zaměstnance jsme vymysleli systém, jak zachovat produktivitu, a přitom ušetřit dva pracovní úvazky.

  1. Plánujeme přechod na ABRA e-shop a soustředíme se na nové výrobky.

Ze stejného důvodu jako jsme inovovali ABRA BI, letos plánujeme přechod z externího e-shopu na e-commerce řešení od ABRA Software, které umožní bezproblémové napojení na všechny skladové a fakturační procesy a zároveň nabídne nástroje k rozšíření obchodu a komunikace. V rámci inovace jsme vsadili na cirkulární produkty, které nám otevírají nové distribuční kanály. První vlaštovkou jsou slané krekry z plzeňského mláta, které zbyde při výrobě piva. Podobně plánujeme využít také kávovou sedlinu a zeleninové výlisky.

Zajímají vás kroky, jaké podnikli v dalších firmách jejich majitelé? Inspirujte se.

Potřebujete poradit, jak s využitím informačního systému zefektivnit řízení firmy? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení.

Mám zájem o předvedení Jan Zeman: I díky ABRA Software pečeme dál CZ