Aktuality

Konfigurátor výrobků vyvinutý v ABRA Software ukazuje v Testbedu pokročilé možnosti automatizace

22. 9. 2017

Testbed pro Průmysl 4.0 je místem, kde si firmy mohou ve virtuálním prostředí zkoušet různé automatizované procesy a ladit je podle svých požadavků. ABRA Gen zde byl vybrán jako unikátní informační systém, který umí integrovat jednotlivá softwarová řešení a firmám zjednodušit zavádění moderních technologií do praxe. Ukázkou pokročilé automatizace je Konfigurátor výrobků, který ve spolupráci se systémem ABRA Gen maximálně zjednodušuje a automatizuje výrobní proces podle požadavků zákazníka.

Vývojáři z ABRA Software přímo pro účely Testbedu vyvinuli Konfigurátor výrobků - webovou aplikaci, která názorně ukazuje nové možnosti automatizace a přizpůsobivosti výrobního procesu potřebám producentů i koncových zákazníků.

Aplikace, která rozšiřuje možnost informačního systému ABRA Gen, je dostupná online a umožňuje simulovanou konfiguraci a objednávku virtuálního automobilu vyrobeného dle parametrů zadaných přímo zákazníkem, a to od nastavení zvolených vlastností výrobku až po doručení a fakturaci. Uživatel má možnost v reálném čase sledovat simulovaný postup výroby, dostává průběžné informace o dodacích lhůtách a na závěr obdrží vzorovou fakturu.

Výrobkový konfigurátor funguje jako zjednodušené rozhraní pro příjem objednávky do systému ABRA Gen a především nabízí možnost založení objednávky přímo zákazníkem. Snadné propojení s ostatními moduly informačního systému automatizuje vstupní část výrobní agendy a nastavuje výrobní proces tak, aby byl maximálně efektivní. Tento způsob řešení dokáže významně zkrátit dodací lhůty a umožňuje pružně reagovat na technologické inovace, změny výrobního procesu i vývoj skladových zásob, nabízí další možnosti automatizace logistiky i fakturace, úspory zdrojů a omezení nadprodukce.

Zároveň konfigurátor představuje novou úroveň služeb a zákaznického servisu, který vychází vstříc individuálním požadavkům koncových zákazníků bez zvýšení výrobních nákladů.

Aplikace je technicky řešena jako softwarová nadstavba informačního systému ABRA Gen, může být tedy koncovým zákazníkům k dispozici online, lze ji integrovat do e-shopu, případně provozovat na intranetu.