O produktech

Přehledná správa úkolů v novém webovém modulu

20. 6. 2019
Webový modul Úkoly

Organizujte práci zaměstnanců přehledně a online. Využijte k tomu zbrusu nový webový modul Úkoly, díky němuž máte rychlý přehled o úkolech každého člena týmu. Jakýkoliv úkol můžete navíc svázat přímo s dokladem, záznamem v číselnících a dalšími objekty v ABRA Gen. Pro rok 2019 je modul v nulté verzi volně k dispozici všem uživatelům, kteří používají aktuální verzi 19.2.2.

Jednoduchá a přehledná správa úkolů

Modul Úkoly funguje jako webová aplikace, tedy jednoduché rozhraní, které umožňuje přehlednou správu úkolů, a to jak těch, které se vztahují k položkám v systému ABRA Gen (firmám, zákazníkům či dokladům), tak samostatných úkolů, které s objekty v systému nesouvisí.

V přívětivém prostředí a bez nutnosti přihlášení do systému ABRA Gen má každý uživatel úkoly kdykoliv po ruce nejen na počítači, ale zejména na mobilních zařízeních. Data jsou uložena v databázi systému, ale aplikace umožňuje velmi jednoduchý online přístup, fulltextové vyhledávání, filtrování, zadávání a správu položek.

Co vše modul umí

V současné verzi modulu uživatelé vytvářejí jednak úkoly sami pro sebe, jednak úkoly ostatním spolupracovníkům. Každý úkol lze snadno přijmout, odmítnout či označit splnění, případně komentovat, což usnadňuje komunikaci a významně šetří čas při organizaci práce. O změnách či blížících se (nebo prošlých) termínech splnění jsou uživatelé informováni formou notifikací v aplikaci a v blízké budoucnosti bude připraveno také nastavení vhodné notifikace prostřednictvím e-mailu.

Úkoly lze přímo v aplikaci provázat s objekty v systému ABRA Gen (např. odeslání nabídky, oslovení konkrétního zákazníka, úprava faktury či objednávky). Naopak v systému ABRA Gen lze ve vybrané agendě přidat záložku s úkoly, kde se zobrazí všechny úkoly navázané na daný záznam. Ze záložky lze každý úkol rychle upravit nebo založit nový. Všechny akce vás přesměrují do webové aplikace Úkoly.

Detail úkolu nabízí kompletní historii komunikace, všech vazeb na vybrané objekty v ABGA Gen a přehled změn i notifikací. Je tedy velmi snadno zřejmé, co u dané položky proběhlo, jaká akce je nutná a kdo za ni odpovídá.

Detail úkolu s možností zobrazení vazeb a notifikací Přehled zadaných úkolů se základními informacemi

Další vývoj aplikace

Již nyní pracují vývojáři ABRA Software na dalších vylepšeních, např. lepší strukturaci vyhledávání, možnosti přidávání příloh, sdílení úkolů více uživateli, lepší nastavení práv ke zobrazení úkolů, proklik z aplikace přímo na daný objekt v ABRA Gen, vylepšení komunikace mezi uživateli, možnost přidávání tagů či zasílání notifikací na e-mail.

Během roku 2019 bude také vývojový tým ABRA Gen shromažďovat podněty od uživatelů nulté verze, aby konečný produkt odpovídal jejich skutečným praktickým potřebám.

Máte nápad na vylepšení modulu Úkoly nebo jakýkoliv jiný dotaz? Zašlete nám jej prostřednictvím formuláře na konci článku.

Mám nápad

Co je třeba k používání modulu

Modul Úkoly je součástí verze ABRA Gen 19.2.2. Uživatelé, kteří tuto verzi používají, mají již webovou aplikaci k dispozici, pro rok 2019 zcela zdarma. Dále je třeba licence jádra s pokročilou automatizací (podpora API) a zprovoznění API serveru. Pak již stačí jen jednoduše doplnit modul do licenčního klíče, zapnout v agendách vizualizaci úkolů a modul lze ihned používat.

Z aplikace se pomocí několika kroků stává jednoduchý, ale velmi efektivní pomocník při projektovém řízení i v běžném každodenním chodu firmy.

Máte nápad na vylepšení modulu Úkoly nebo jakýkoliv jiný dotaz? Napište nám.

Mám nápad na vylepšení modulu Úkoly

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ