Aktuality

Proč se vyplatí v této době investovat do Mobilního skladníka a jak probíhá implementace

30. 8. 2021
Bezchybnou práci ve skladu umožní nasazení mobilních terminálů

Připravte se na očekávaný podzimní nárůst objednávek a s Mobilním skladníkem expedujte zboží ze skladu rychleji a bez chyb.

Řízený sklad ve velkoobchodě, výrobní nebo obchodní firmě je v dnešní době konkurenční výhodou. Důslednou evidenci zboží a materiálu, rychlé vyskladnění požadovaných položek pro odbavení k zákazníkům, precizně naplánovaný pohyb skladníků bez nutnosti neustále se vracet k počítači a využití každého volného prostoru vám pomohou zajistit mobilní terminály propojené online se systémem ABRA Gen. Toto spojení vám v dnešní době ušetří spoustu času i financí.

Výhodou Mobilního skladníka je využití hardwaru s operačním systémem Android. Z toho plyne široká nabídka cenově dostupných a kvalitních zařízení, rychlost a jednoduchost nasazení a možnost customizace přímo u zákazníka. Navíc garantujeme úplnou integraci s ABRA Gen.

Investice do Mobilního skladníka se vám vrátí při první inventuře, kterou zvládne polovina zaměstnanců, dvakrát rychleji a bez chyb.

Sklad funguje i při provádění inventury

Při inventuře bývá problém se zajištěním provozu skladu pro příjem a výdej zboží současně s prováděním inventury. Firma musí současně vyčlenit zaměstnance a najmout brigádníky na provedení inventury. S mobilním skladníkem je možné realizovat inventuru průběžně při zajištění příjmu i výdeje. Na základě informací o vytížení skladníků z již realizovaných dokladů lze pomocí mobilního skladníka optimálně naplánovat rozdělení a termín inventury.

Pomocí mobilního skladníka a snímání čárových kódu identifikujících skladovou položku, šarži či sériové číslo snižujete riziko záměny identifikace inventarizovaného zboží. Odpadá také opakovaná kontrola a nutnost identifikace zboží dvěma zaměstnanci, kdy jeden čte ze seznamu inventarizovanou položku, množství a druhý položku fyzicky dohledává.

Přínosy vedoucí k rychlé návratnosti investice:

 • Snížení chybovosti
 • Méně zaměstnanců pro realizaci inventury
 • Rozdělení inventury do bloků (dle regálů, skladníků, typu zboží)

Snížení chybovosti vydávaného zboží

V závislosti na četnosti chyb při expedici, ceně dopravy a expedovaného zboží je možné určit dobu návratnosti investice do pořízení a zavedení mobilního skladníka.

Při výdeji bez ověřování vydávaného zboží pomocí čárových kódu nezřídka dochází k expedici jiného zboží. Následně je nutné s nespokojeným zákazníkem řešit reklamaci. Pro vyřízení reklamace je nutné alokovat čas zaměstnanců obchod, sklad a dále hradit náklady na opětovné zasílání expedovaného zboží. S každou reklamací tak několikanásobně narůstají náklady na vyřízení objednávky. Snížením rizika záměny zboží tak zároveň snižujete náklady, vytížení zaměstnanců a současně zvyšujete spokojenost zákazníků.

Přínosy Mobilního skladníka v praxi

Prodejce moderního designového nábytku KONSEPTI, spol. s r.o.

S čím se firma potýkala před zavedení Mobilního skladníka: ​

 • Velké množství záměn při příjmu/expedici​
 • Složité dohledávání umístění zboží ve skladu​
 • Časově náročné inventury ​
 • Nemožnost zjistit stav expedice zboží​

Co Mobilní skladník vyřešil:

 • Zjednodušení expedice​
 • Snížení chybovosti​
 • Zrychlení a zpřesnění procesu zpracování inventur​
 • Přesná evidence umístění zboží ve skladu​
 • Přehled o stavu zpracování objednávky (BI report, jaké objednávky jsou připraveny k expedici) ​

Jak probíhá implementace

Nepodceňujte důkladnou analýzu

Implementace začíná návštěvou konzultanta ve vaší firmě, kde se seznámí s tím, jak ve skladu probíhá zpracování příjmu položek na sklad, jejich přesuny, výdej a další návazné procesy. Na základě toho připraví podrobnou analýzu s detailním popisem, jak pracovat s mobilními terminály ve vašem skladu krok za krokem. Vypracování analýzy obsahuje také popis všech nestandardních situací ve skladu a je velmi důležitým krokem pro budoucí hladké uvedení do provozu.

Pro kvalitní zpracování analýzy je nezbytná součinnost obou stran. Kvalita analýzy je přímo závislá na investovaném času a předaných informacích od uživatelů zákazníka. S návrhem konzultanta se musí zákazník důkladně seznámit, aby byl návrh realizovatelný a splňoval všechna očekávání.

Implementace do tří týdnů

Vlastní implementace mobilních terminálů zahrnuje nastavení procesních stavů a souvisejících procesů v ABRA Gen. Součástí implementace je také zaškolení uživatelů a spuštění do ostrého provozu s dohledem. Pokud to situace vyžaduje, je možné nastavené procesy nejdříve ověřit v testovacím provozu. Do běžného skladu lze mobilní terminály nasadit do tří týdnů od potvrzení technické specifikace.

Zaškolení bývá rychlé, někdy stačí i hodina

Zaškolení skladníků pro práci s mobilními terminály je rychlé. Během něj si skladníci osvojí nově nastavený proces ve skladu i samotné používání mobilního zařízení. Ještě ten den se skladníci mohou vrhnout do provozu.

Jaké praktické funkce Mobilní skladník nabízí a jak jej co nejlépe využít?

Přečtěte si náš přehledný souhrn deseti tipů, jak mobilní terminály urychlí práci skladníkům a zpřehlední řízení a správu skladu manažerům.

Potřebujete zrychlit práci skladníků i ve své firmě? Kontaktuje nás, poradíme Vám, jak začít Mobilního skladníka používat.

Mám zájem o předvedení Proč se vyplatí v této době investovat do Mobilního skladníka a jak probíhá implementace CZ