EKOPANELY

Materiál pro ekologické stavby.

blank

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Zastřešuje všechny ekonomické agendy společnosti.
  • Umožňuje dokonalou kontrolu nad celou zakázkou od nabídky, přes objednávku, až po dodací list.
  • Na míru vyřešené funkce pro výpočet cen a množstevních slev.
  • Zrychluje a zpřehledňuje práci ve skladu.
blank
OBOR Finance, Jádro, Obchod
ZAMĚSTNANCI
ROČNÍ OBRAT mil. Kč
MÍSTO Pardubický kraj
WEB www.ekopanely.cz

Rodinná firma EKOPANELY CZ je jediným výrobcem konstrukčních panelů ze slámy v Evropě. Byla založena v roce 1999 a zabývá se třemi hlavními oblastmi:

  • výrobou a prodejem Ekopanelů,
  • dodávkami staveb,
  • prodejem technologií pro výrobu Ekopanelů.

Firma ročně produkuje 105 000 m2 panelů. Ve své historii už dodala stavební desky pro více než 400 domů. Většinu výrobků vyváží do zemí Evropské unie, její odběratelé jsou však rozesety po celém světě, například na Filipínách, Ukrajině nebo na Haiti.

EKOLOGICKÝ MATERIÁL

Společnost proto vyhlásila výběrové řízení na nový informační systém, který měl být především postaven na moderních technologiích. Základní podmínkou výběru byla integrace všech stávajících evidencí, know-how a dat firmy do jedné databáze.

„Ekopanely tvoří moderní stavební systém pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Nejčastěji se používají k oplášťování staveb, stavbu příček a podhledů. Hlavními výhodami Ekopanelů jsou rychlost a jednoduchost výstavby, energetická nenáročnost, izolační vlastnosti, rezistence vůči ohni a schopnost akumulace tepla,“ popisuje stavební systém Jan Bareš, jednatel společnosti EKOPANELY CZ.

TREFA DO ČERNÉHO

Panely jsou také dodávány do Holandska a Belgie pro výrobu lukostřeleckých terčů, resp. terčovnic. Na tomto poli EKOPANELY CZ bojují vyšší životností svých výrobků, čtvrtinovou cenou a požární odolností.

PRŮKOPNICKÁ VÝROBA

V roce 1999 začínala firma s deseti zaměstnanci. Musela si sama navrhnout a vyrobit výrobní stroje, musela sehnat první odvážné zákazníky, vybudovat referenční stavby, zajistit certifikáty výrobků. „Začínali jsme s postupnou investicí do vývoje strojů. Vývoj stál otce a úzký tým vývojářů hodně prostředků a především sil. Převzali jsme základní myšlenku z Anglie, systém jsme však celý obrodili a posunuli ho o hodně dál. V prvním roce jsme vyrobili asi 5 000 m2 Ekopanelů,“ vzpomíná na konec devadesátých let Jan Bareš.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ