Laktos

Česká mlékárenská tradice.

blank

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Zajistil komplexní podporu výrobního mlékárenského procesu, zejména evidenci ingrediencí na úrovni výrobních šarží a návaznost na podvojné účetnictví.
  • Vyřešil automatizovaný přenos dat s externím logistickým partnerem. Implementoval EDI komunikaci s obchodními řetězci a uživatelsky velmi jednoduchou tvorbu dokladů pro realizaci přímých dodávek.
  • Ve skladovém hospodářství vyřešil automatizovanou synchronizaci dat s externím logistickým skladem, a to až na úroveň šarží.
  • Obsahuje analytické nástroje pro sledování obratů a vyhodnocování skutečných marží prodejů ve finančním i množstevním vyjádření.
  • Funkce systému rozšířila na míru vytvořená cenotvorba.
  • Ve výrobě eviduje výrobní receptury všech požadovaných typů, evidenci skutečně spotřebovaných surovin nebo evidenci hotových výrobků ve vazbě na konkrétní výrobní příkaz.
blank
OBOR Finance, Jádro, Obchod, Výroba
ZAMĚSTNANCI
ROČNÍ OBRAT 1300 mil. Kč
MÍSTO Praha
WEB www.laktos.cz

LAKTOS A.S. je tradiční českou značkou, jejíž obchodní známka byla poprvé registrovaná již v roce 1936, a která je dodnes chráněná v mezinárodním registru. Historie Laktosu však sahá ještě o několik desítek let dále, až na počátek dvacátého století.

Největšího rozkvětu Laktos dosáhl v šedesátých letech dvacátého století, kdy ročně zpracovával 340 mil. litrů mléka a kdy sjednocoval největší mlékárenské závody v republice. Stal se tak největším výrobcem a distributorem mléčných výrobků.


V ROCE 1993 byl Laktos privatizován a novou éru začal s orientací na export mléčných komodit. Dnešní podnikatelské aktivity společnosti Laktos stojí především na třech základních pilířích: zahraničním obchodě, vnitrostátním obchodě a prodeji krmných směsí. Čtvrtým pilířem se pomalu stává obnovená výroba mlékárenských delikates.

V DNEŠNÍ DOBĚ Laktos obchoduje především s distributory potravin, velkoobchody a zpracovatelskými firmami, s mezinárodními maloobchodními řetězci, stravovacími zařízeními a sítí nezávislých obchodníků ve více než třiceti zemích celého světa. Jeho roční obrat činí 1,3 mld. Kč.

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ

Zajímáte se o systém ABRA Gen? Napište nám!

Zeptejte se CZ