blank

Automatizace
Přenos dat
Integrace programů

Proč API

blank

API umožňuje propojit externí systém/aplikaci s ABRA Gen – pro čtení i pro zápis.
blank

Informační systém ABRA Gen je komplexní, spolehlivý a díky API také otevřený.
blank

Rozumí si s dalšími systémy, se kterými může komunikovat.
blank

Výsledkem je snadný přenos dat a zautomatizovaný proces opakovaných záležitostí.
blank

API je přirozenou součástí ABRA Gen. Respektuje tedy jeho obvyklé chování a zajišťuje konzistenci dat.
blank

Použití API je intuitivní. Obsahuje výkonný dotazovací jazyk a k dispozici je přehledná dokumentace.

Jak API funguje

Představte si dětskou hračku, do které se vkládají různé tvary. Každý z nich je navržen tak, aby se vešel do konkrétního otvoru. Kolečko do kolečka. Hvězdička do hvězdičky. A tak dál. Na podobném principu funguje komunikace mezi systémy, které jsou propojené pomocí API. Mají spolu dohodu: „Když mi dáš tento požadavek, já ti dám tuto odpověď.“ Data jsou díky API ABRA Gen přístupná přes odkazy URL a dostupná ve formátu JSON.

API v praxi

Co takové propojení přináší uživatelům informačních systémů? Téměř neomezené možnosti, jak vylepšit každodenní firemní procesy. Data z výroby se přes API pošlou do systému, kde se s nimi může dál pracovat. Obchodník v terénu odešle přes mobil množství prodaného zboží, které se okamžitě odečte ze skladu. Manažer si kdykoliv a kdekoliv zobrazí v aplikaci pro smartwatch firemní data. Stačí, když se podívá na levou ruku. V systému se také hned objeví údaje o množství pohonných hmot, který zaměstnanci natankovali během pracovní cesty. Ano je to tak. Údaje z tankovacích karet, kterými platíte na benzínkách, se díky API dostanou do informačního systému.

Konkrétní příklady

  • Automatizované propojení ABRA Gen se systémy odběratelů respektive dodavatelů.
  • Zpřístupnění dat z ABRA Gen pro externí analytické nástroje.
  • Napojení externích e-shopů, CRM a dalších speciálních aplikací (webových i mobilních) na ABRA Gen.

Proč ABRA Gen

ERP systém ABRA Gen se přizpůsobí různým oborům podnikání. Pokrývá každou firemní oblast – od prodeje. skladu, CRM až třeba po výrobu a účetnictví. Obvykle slouží jako jediný informační systém ve firmě. Díky modernímu rozhraní API dokáže snadno spolupracovat s externími aplikacemi různých dodavatelů.

  • přináší dokonalý přehled o celé firmě
  • nabízí plně modulární all-in-one řešení
  • je vhodný pro všechna odvětví podnikání

FAQ

Co znamená zkratka API?

Zkratka API (Application Programming Interface) se dá volně přeložit jako rozhraní pro programování aplikací, díky kterému lze jednoduše přistupovat k údajům v našem informačním systému. Data jsou díky API přístupná přes odkazy URL a dostupná ve formátu JSON – aktuálně nejpoužívanějším formátu pro výměnu dat. API server je postaven na architektuře REST – toto rozhraní umožňuje k datům jednotný a hlavně velmi snadný přístup.

Co je hlavním přínosem API?

WebAPI ABRA Gen a vše kolem něj představuje otevřený soubor nástrojů, funkcí a operací, které má programátor volně k dispozici. Může pracovat se standardními nástroji, aniž by potřeboval studovat složitou dokumentaci. Odeslané požadavky si programy zprostředkují mezi sebou. Výsledkem je pokročilá automatizace, která výrazně šetří čas.

Jaký je rozdíl mezi API a WebAPI ABRA Gen?

API je obecný termín, který označuje rozhraní pro programování aplikací. WebAPI ABRA Gen je konkrétní řešení od ABRA Software. Detailní informace najdete na stránce produktu.

Jak je to s bezpečností? Nevyužije někdo API, aby si přečetl moje data ze systému?

Přístup k API je dovolen pouze uživatelům, kteří mají v ABRA Gen nastavené odpovídající oprávnění. V API také fungují standardní oprávnění pro přístup k řadám dokladů, střediskům atd. Při zpřístupnění API do internetu lze použít zabezpečený protokol HTTPS, díky kterému bude veškerá komunikace s API šifrovaná.

Chcete objevit technologické možnosti WebAPI ABRA Gen?

Napište nám, s čím konkrétně potřebujete pomoci, přidejte kontakt a my se vám ozveme.

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ