ABRA Software a.s.

Petr Vopelák / 9.3.2015

Představte si českou výrobní firmu, která se prosadí na zahraničních trzích v 48 zemích světa. Firmu, jejíž majitel dostal výhodnou nabídku k odprodání firmy od nadnárodní korporace, kterou odmítl. Firmu, která je úspěšná, která roste spolu s obratem a která je natolik prozřetelná, že v administrativních agendách nasazuje moderní informační technologie, aby urychlila práci. Jak této firmě pomůže Business Intelligence od českého výrobce?

Štítky: softwarenázorrady
Přečteno: 6272x

Stanislav Kurinec / 2.3.2015

Jaké byly moje první kroky s Macem? Co na něm miluju a co zatracuju? Které jeho vlastnosti jsem již přijal za své a které doteď obcházím? Snad i vám může tento článek pomoci při přechodu z Windows do jablečného ráje.

Štítky: internetradytrendymarketingpodnikáníSEO
Přečteno: 4789x

Jakub Šikola / 24.2.2015

Klíčová slova jsou denním chlebem všech online válečníků. Musíme na ně myslet při práci s textovým obsahem webu, metadaty i url. Klíčová slova, na která budete optimalizovat texty, bohužel nelze jen tak pálit od boku. Je třeba věnovat dostatečný čas průzkumu trhu i samotné analýze. Víte ale jak na to?

Alice Habartová / 17.2.2015

Pár let nazpátek se mluvilo o tom, že cloud je hudbou budoucnosti, že za nějakých deset let přinese nový pohled na podnikové IT. Není tomu tak. Budoucnost se za poslední dva tři roky totiž stala zcela běžnou realitou, a pokud to firmy ještě nepochopily, stanou se otroky ve vleku lídrů, kteří naskočili do expresu s názvem cloud včas.

Štítky: názorinternetradytrendy
Přečteno: 2570x

Lukáš Richtrmoc / 11.2.2015

Pakety v dnešním světě létají jako smyslů zbavené a kdo nekomunikuje s uživateli pomocí protokolu HTTP/HTTPS, jako by ani nebyl. Téměř každá firma či živnostník má kontakt na Internetu, to je snad jasné. Jenže tyto požadavky nestačí. Dceřiné firmy, divize či samotné projekty urputně sbírají nové a nové tváře, kterým servírují svůj obsah.

Petr Vopelák / 5.2.2015

Může firma s lokálním řešením předčít masivní informační systémy velkých korporací? Jak dalece může webová aplikace ovlivnit úspěch logistické firmy? Navštívil jsem společnost BDP Wakestone a musím říci, že jsem se (obrazně) posadil z toho, jak efektivní, ale i efektní, může přínos IT být.

Štítky: internetradytrendymarketingpodnikáníSEO
Přečteno: 3248x

Jakub Šikola / 2.2.2015

Podnikáte online? Chcete dostat svůj web na vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání? Nebo vás jen zajímá, proč některé stránky naleznete snadno, jiné musíte vyhrabat z bahna internetu. Ať už je vaše motivace jakákoli, náš SEO seriál vám určitě pomůže pochopit souvislosti.

V prvním díle se dozvíte, jak fungují vyhledávače, co je to SEO a proč se vám vyplatí na něj myslet. Postupně se zaměříme na konkrétní problematiku. Ale nebojte, vše bude srozumitelnou formou;-)

Štítky: názorradyskills
Přečteno: 3248x

Alice Habartová / 21.1.2015

Jistě znáte ten pocit, že chcete se vším praštit. Se vším. Cítíte se vyhořelí. Nestíháte, nic se vám v práci nedaří (nebo aspoň máte ten pocit), počítač hází černou smrt nebo se přinejmenším hroutí software, všichni kolegové (nebo jen někteří, ale to je v tu chvíli úplně jedno) vám hážou klacky pod nohy. Do toho vám je mizerně, protože na vás leze chřipka a navíc se na vás doma naštve partner a děti zlobí o sto šest, takže ani přístav domácí naděje vás z hlubokých vod počínající frustrace nevytáhne. Panika tiká. Co teď? Změnit práci?  Partnera? Životní styl? Nebo snad odjet na půl roku do amazonského pralesa a tam se oddat meditaci kokou s místními šamany?

Štítky: softwarenázortrendypodnikáníerp
Přečteno: 3117x

Jakub Peitz / 15.1.2015

Jak probíhá výběrové řízení informačního systému z pohledu dodavatele? Jak pracovníci ABRY postupují? Co ve výběrovém řízení vidí jako důležité, a co ne?

Štítky: názorskillspodnikáníúčetnictví
Přečteno: 4035x

Lenka Chocholová / 5.1.2015

Účetní samouk? Co je to za hloupost? Vždyť se o účetnictví učíme na vysokých školách, nemůže to být přeci tak jednoduché. Ale vlastně proč ne? Po pravdě si řekněme, drazí účetní, co nás na té vysoké škole naučili? Teorii o má dáti, dal… Rozvahových a výsledkových účtech. O propočtu výnosnosti zakázek, o obrátkách zásob, rentabilitě tržeb, čisté současné hodnotě a spoustě dalších čísel, které si bez praxe opravdu neumíme představit?


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS