ABRA Software a.s.

Štítky: rozhovorABRA Softwareprogramování
Přečteno: 1277x

Irena Nováková / 11.4.2017

Technická univerzita v Liberci hostila na konci března nejlepší středoškoláky, kteří změřili své síly v programátorské olympiádě. ABRA Software je hrdým partnerem této soutěže, která se od podobných akcí liší unikátním přístupem - nejde v ní jen o rutinní programování, ale soustředí se zejména na návrh efektivních algoritmů a jejich programovou realizaci. Přinášíme rozhovor s letošním vítězem Filipem Bialasem, který má i přes svůj mladý věk velmi zralé názory a jasné plány do budoucna.

Štítky: rozhovorABRA v praxi
Přečteno: 939x

Ivo Minařík / 4.4.2017

Šárka Litvinová vystudovala orientalistiku, s rodinou procestovala Indii a vyučovala na Karlově univerzitě na katedře Asie a Afriky. Orientální prostředí ji provází i podnikatelskými začátky, kdy společně s manželem Alexejem organizovali obchodní cesty do Thajska, Indonésie a Hongkongu. V roce 1993 s manželem založili cestovní agenturu Asiana. Od počátku maximálně využívají moderní technologie a usilují o nejvyšší možnou míru automatizace práce. V roce 1996 spustili jako první cestovní kancelář webovou stránku, v roce 2001 zprovoznili první online systém prodeje letenek ve střední a východní Evropě Letuška.cz. V současnosti má Asiana obrat tři miliardy korun a obsluhuje přibližně čtvrt milionu klientů. Již deset let cestuje světovým trhem společně s informačním systémem ABRA Gen.

Štítky: ABRA v praxiABRA E-shop
Přečteno: 752x

Irena Nováková/Foto: Bricol a Heureka / 29.3.2017

Jihomoravská firma Bricol nabízí největší výběr dárkových a užitkových lahví v České republice. Její online obchod, který běží na platformě ABRA E-Shop, v letošní anketě ShopRoku získal druhé místo v kategorii Kuchyně. Za celý tým ABRA Software gratulujeme!

Štítky: ABRA v praxiABRA Software
Přečteno: 1029x

Irena Nováková/Roman Šitner / 27.3.2017

Jen pětina českých firem je podle Eurostatu dostatečně digitalizovaná. Česká republika tak v produktivitě práce stále zaostává za západní Evropou. Existuje přitom poměrně jasná cesta, jak aktuální rozdíl snížit: rychleji digitalizovat podnikání. Téma rozebírají Hospodářské noviny, které citují i zakladatele ABRA Software Jaroslava Řasu. 

Štítky: trendy
Přečteno: 1834x

Redakce, foto: Moleskine, www.deepstack.ai, LEGO® / 21.3.2017

Už 25 let se zabýváme vývojem softwaru a tak je jasné, že se zájmem sledujeme všechny tech-trendy, které souvisí se světem IT. A že jich je dnes víc než dost. Z kvantity vybíráme kvalitu, o kterou se s vámi pravidelně podělíme. Dnešní premiérový díl přináší souhrn technologických trendů, událostí a novinek, které nás zaujaly napříč celým týmem. Dají se koupit, použít nebo jen čistě obdivovat. 

Štítky: APIAPI seriál
Přečteno: 740x

Irena Nováková / Ilustrace: getpostman.com / 14.3.2017

Minule jsme shrnuli, jak si v aplikaci Postman vyzkoušet odesílání požadavků metodou GET, POST, PUT a DELETE. Dnes se zaměříme na dotazovací jazyk WebAPI. Dnešní díl zároveň uzavírá náš API seriál

Štítky: API seriálWebAPI
Přečteno: 918x

Irena Nováková / Ilustrace: getpostman.com / 7.3.2017

minulém díle jsme shrnuli, jak zahájit testování WebAPI v aplikaci Postman – nástroji pro vývojáře, který slouží k objevování a testování API možností. Dnes se zaměříme na odesílání požadavků metodou GET, POST, PUT a DELETE - ukážeme si, jak získat, vytvořit změnit a smazat business objekt. 

Štítky: CreativeMornings
Přečteno: 764x

Irena Nováková/Foto: Petr Hricko / 28.2.2017

Téma druhého letošního CreativeMornings přišlo z Montréalu. Kanadská komunita dala kreativnímu světu jasný podnět – zaměřte se na momenty. Pražský tým pro téma Moments oslovil fotografa Petra Hricka, který s citem & vtipem promítal a komentoval svůj život ve fotkách. A my jsme z jeho vyprávění vybrali tři momenty, které jsme promítli do světa byznysu. 

Štítky: rozhovorABRA v praxi
Přečteno: 1157x

Ivo Minařík / 21.2.2017

Společnost TUBAPACK sídlí ve Žiaru nad Hronom. Ročně vyprodukuje přibližně 300 milionů hliníkových a laminátových tub pro farmaceutický, potravinářský, chemický a kosmetický průmysl. 98 % její produkce směřuje na export. Do slovenských tub jsou baleny například krémy Indulona, kondenzovaná mléka Piknik a Jesenka nebo barvy na vlasy Schwarzkopf, Syoss či Poly Color. TUBAPACK dodává tuby dokonce i pro balení potravin ruským kosmonautům. Svůj pohled na spolupráci s ABRA Software nám přiblížil koordinátor výroby TUBAPACKU Richard Paczelt.

Štítky: ABRA Software
Přečteno: 1245x

Irena Nováková, foto: Lukáš Bíba / 14.2.2017

Můžete se na něj spolehnout a vždycky je tu pro vás. Dva pádné argumenty, proč je ERP ABRA Gen tím nejlepším adeptem na dlouholetý vztah. A protože dnes slavíme svátek zamilovaných, přinášíme dalších 12 důvodů, proč ho milovat.


Odebírejte naše články prostřednictvím RSS