VARIANT plus

Velkoobchodní firma se sortimentem elektronických systémů budov spoléhá na informační systém ABRA Gen.

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Provozuje propracovaný modul Call centrum.
  • Nabízí i slovenskou verzi informačního systému.
  • Umožňuje tvořit propracovanou cenotvorbu, online reagující na všechny faktory prodejního trhu odvětví elektronického zabezpečení budov.
  • Podporuje rozvoj firmy zejména v oblasti prodeje, sjednocuje všechny informace na jedno místo a zejména v obchodních podmínkách a vztazích zpřehledňuje celý systém práce.
OBOR Finance, Jádro, Obchod
ZAMĚSTNANCI 33
ROČNÍ OBRAT 113 mil. Kč
MÍSTO Kraj Vysočina
WEB www.variant.cz/

VARIANT plus svůj obchodní úspěch staví na kvalitních produktech, široké nabídce zboží kompletně pokrývající potřeby klientů, jejich trvalé skladové dostupnosti, kvalitním technologickém zázemí, poradenství a pružné prodejní strategii, na jejímž vrcholu je propracovaná cenotvorba, online reagující na všechny faktory prodejního trhu odvětví elektronického zabezpečení budov.

V roce 1990 ING. Juraj Urbančík, zakladatel firmy VARIANT plus, ve slovenských Košicích svou podnikatelskou pouť. S několika společníky začal s podomním prodejem a montážemi mechanických zabezpečovacích prvků. Svou pílí dosáhl již během několika měsíců finančního úspěchu a rozhodl se opustit své zaměstnání a začít podnikat. Přes známého získal kontakt na čerstvě založenou kanadskou firmu Paradox a začal od ní odebírat elektronické zabezpečovací systémy. „Od Paradoxu na počátku devadesátých let odebírali čtyři česko-slovenské firmy, my jsme však přetrvali až do dnešní doby,“ komentuje porevoluční podnikatelský boom Juraj Urbančík.

V roce 1991 podnikatelskou činnost tvořily z 90% montáže a 10% prodeje. O rok později, po volbách na Slovensku, ve kterých uspěl pan Mečiar, J. Urbančík přesídlil do Česka, kde cítil větší obchodní potenciál. Usadil se v Třebíči, která mu vyhovovala svou polohou i velikostí a osamostatnil se od společníků. Budoval stabilní obchodní společnost, která v letech 1992 až 2001 měla s cca šesti zaměstnanci obrat okolo 40 mil. korun.

V roce 2001 začal systematicky rozšiřovat sortiment, aktivně získával novou klientelu a udržoval stálé zákazníky. V té době se obrat zvedl na 60 mil. s jedenácti zaměstnanci; sortiment Paradoxu tvořil zhruba 60% obratu.

 

Stáhněte si podrobnou případovou studii

Nenašli jste, co jste hledali?

Neváhejte se nás zeptat…

Kontaktujte nás