O produktech

Legislativní verze 22.0 s novým vykazováním pro Intrastat

23. 12. 2021
Nová verze ERP ABRA Gen

Informační systém ABRA Gen přichází s legislativní verzí 22.0, která je nyní dostupná ke stažení na Zákaznickém portálu.

Pokud má vaše firma povinnost podávat hlášení Intrastat na výstupních dokladech, doporučujeme doklady od 1.1.2022 vystavovat už v nové legislativní verzi 22.0. Důvodem je potřeba vykazovat zemi původu na výstupních dokladech, která je dostupná na fakturách vydaných, dobropisech, pokladních příjmech a vrácení pokladních příjmů. Update na novou verzi každopádně doporučujeme jako obvykle důkladně otestovat – nasazení do produkčního prostředí můžete v případě nutnosti nechat až na začátek roku, potřebné údaje lze na doklady doplnit i dodatečně.

Podrobnosti o změnách v nové verzi naleznete v online nápovědě, sledujte také náš Seznam připravovaných legislativních změn. Další legislativní aktualizace budou dostupné formou Automatických aktualizací nebo ServicePacků.

Upozornění:
Legislativní verze 22.0 je dostupná pouze zákazníkům se zaplacenou Licenční službou pro rok 2022. Pro update všech nadcházejících verzí, je nutné mít nainstalovanou verzi 22.0.

Legislativní verze 22.0 je postavena na 64-bitové architektuře. Pokud přecházíte z verze starší než 21.4.2, je nutné splnit určité podmínky a dodržet správný postup instalace. Podrobný návod naleznete v naší PDF příručce.

Při instalaci věnujte pozornost také nově přidané kontrole Vašeho prostředí, která je důležitá pro plánovanou verzi s podporou mezinárodních znaků (Unicode). Více informací najdete na našich webových stránkách.