Enders CZ

Automatizace v distribuci řeznických a dalších potravinářských potřeb pomohla rozšířit prodejní kanály do oblasti e-commerce.

Zpracování masa Enders

V čem ABRA Gen pomáhá?

  • Automaticky zpracovává všechny objednávky, ze kterých vytváří faktury vydané a odesílá je zákazníkům na zadanou e-mailovou adresu. Obchodník pouze kontroluje dostupnost a případně se spojí s klientem, aby mu nabídl alternativu či upřesnil termín dodání.
  • Denně kontroluje splatnost všech faktur. Zákazníci dostávají automatické upozornění na faktury po splatnosti delší než sedm dní. Podrobný report dostávají také obchodníci.
  • Přímo komunikuje se systémem externího skladu. Po potvrzení objednávky automaticky odešle příkaz k vyskladnění. Na základě dodacího listu z externího skladu vytvoří vlastní dodací list i fakturu.
  • Připravuje reporty v ABRA BI, které usnadňují řízení obchodního týmu i kontrolu toku financí. Kromě sledování hospodářských výsledků ukazuje podrobný report dle kategorie zákazníků s historií jejich nákupů s rozpadem až na koncový doklad.
  • Provozuje integrovaný ABRA e-shop, který automatizoval příjem objednávek a pomohl zeštíhlit firemní procesy. Navíc umožňuje spravovat všechna data o produktech na jednom místě.
Logo Enders CZ
OBORObchod
ZAMĚSTNANCI18
ROČNÍ OBRAT90 mil. Kč
MÍSTOPraha
WEBwww.enderscz.cz

Firma Enders je neodmyslitelnou součástí podnikání stovek řezníků, restaurací, prodejců ryb a sýrů. Nabízí jim doslova vše, co k jejich byznysu potřebují. V rámci optimalizace firemních procesů hledala systém, který by jí pomohl automatizovat obchodní činnosti a umožnil efektivní řízení celé firmy. Vybrala si informační systém ABRA Gen, který přinesl zjednodušení obchodní agendy a managementu umožnil přesnou kontrolu veškerého dění ve firmě. Pro efektivnější kontrolu a přehled začala firma postupně využívat online reporting v ABRA BI a pro obchodníky v terénu aplikaci Mobilní CRM. Před rokem se pak rozhodla modernizovat e-shop a přešla na integrované řešení ABRA E-shop.

Marko Hrabinksý, Enders CZ

Marco Hrabinský

Jednatel, Enders CZ

Prvotním impulzem ke změně byla snaha optimalizovat celkové firemní náklady. Potřebovali jsme efektivně řídit a kontrolovat obchodní tým a také analyzovat aktivity a výsledky na základně přesných dat. Snížením administrativní zátěže jsme také chtěli získat prostor, abychom se mohli soustředit na náš hlavní byznys a pro nás nový prodej v moderním prostředí e-commerce.

Zásadní přínos ABRA Gen: řízení obchodních a finančních procesů, reporty v ABRA BI a integrovaný ABRA E-shop

ABRA Gen zpracovává všechny objednávky, vystavuje faktury, komunikuje s externím skladem a pro management připravuje podrobné reporty. Díky tomu firma ušetřila velké množství ruční práce. Nepotřebuje například fakturantu, která manuálně překlápí objednávky do faktur, vše za ni vyřizuje systém ABRA Gen, a navíc automaticky faktury odešle zákazníkům.

Ruční práci firma odstranila také v oblasti kontroly závazků a pohledávek. Zákazníci dostávají automaticky upozornění na faktury po splatnosti a obchodníci pak podrobný report nejen o pohledávkách, ale také o nevyřízených objednávkách, reklamacích apod. V CRM navíc obchodník vidí pro každého B2B zákazníka seznam top 25 produktů a další podrobné informace – platební morálku nebo přehled souvislostí a aktivit v minulosti. Obchodník nemusí nic složitě dohledávat, všechny informace má po ruce na jednom místě.

Outsourcing účetnictví

Automatizace firemních procesů je ve firmě postupný proces, který jí pomáhá optimalizovat celkové firemní náklady. Důležitou roli přitom hraje také možnost outsourcingu některých služeb. Jedná se například o využívání externího skladu nebo kompletní účetní služby přímo od ABRA Software.

„Outsourcing účetnictví nám ušetřil dva celé pracovní úvazky. Celkově jsme pak díky automatizaci v účetnictví ušetřili zhruba 30 % nákladů. Ve firmě nyní řešíme pouze bankovní výpisy a operace, platby, faktury vydané a dobropisy. Veškerou agendu spojenou se mzdami a odborné účetnictví vč. uzávěrek, skladových uzávěrek, hospodářských výsledků, formulářů pro státní správu apod. má v kompetenci účetní z ABRA Software,“ říká Marco Hrabinský, jednatel společnosti Enders CZ.

Konec papírování

Vize společnosti zahrnuje zrušení veškerého papírování napříč celou firmou. Díky ABRA Gen se tato vize daří naplňovat. A to nejen při prodeji zboží, ale také při vyřizování reklamací a v servisu. Papírový zůstal pouze servisní list, který si technik nechává podepsat při zásahu u zákazníka. Všechnu administrativu pak vyřizuje ABRA Gen – automaticky ponižuje stavy skladů, sleduje, který technik namontoval jaké díly, jaký vygeneroval obrat, kolik km najezdil apod.

Firmě pomohla také aplikace pro OCR vytěžování faktur, kterou nasadila ve spolupráci s ABRA Software a propojila se systémem ABRA Gen. Aplikace vytěží z dokumentů data a automaticky je načte do příslušných políček formulářů. Fakturantka na částečný úvazek pouze zkontroluje správnost údajů.

Máte zájem o řešení na míru pro vaši společnost?

Mám zájem o předvedení [post_title] CZ